Otváracie hodiny
Máj-október
štvrtok-nedeľa
10.00 - 18.00 hod
sk en

Poslaním galérie je zachovať, spracovávať a približovať dielo národného umelca Jána Kulicha domácim a zahraničným návštevníkom a zoznámiť ich so širokým rozsahom a obsahovým záberom jeho tvorby. Svojim významom prekračuje regionálne hranice a má celoštátnu kultúrnu dôležitosť.

Pozri viac

Súčasná expozícia

DOTERAJŠIE EXPOZÍCIE

tematické okruhy tvorby Jána Kulicha

Výstavný program Galérie Jána Kulicha vychádza zo základných tematických okruhov sochárovej tvorby. Od otvorenia galérie v roku 2015 sa realizovali expozície pod názvom Piliere a klenby národnej kultúry Slovenska (júl 2015 – máj 2016) ; Hudba, jej rezonancie a tvorcovia (jún – december 2016); Rodina – priatelia (máj – október 2017), Z našich dejín (máj - október 2018), Symboly ľudovej kultúry (máj - október 2019) a vzťah domova a sveta (od júna 2020).

Pozri viac

Pre deti a školy

V priestoroch galérie usporadúvame tvorivé a vedomostné hry, vďaka ktorým sa mladšia generácia zoznámi s tvorbou Jána Kulicha a naučí sa viac o našej kultúre a tradíciách. Pozrite si našu ponuku pre školy a deti.

Prenájom priestorov

Priestory galérie môžete využiť pre usporiadanie akcie, svadby, oslavy, fotenia alebo inej udalosti. Zistite viac o našej ponuke alebo si s nami dohodnite stretnutie, radi vám predstavíme všetky možnosti.

Navštívte nás a presvedčte sa

v čom je naša galéria výnimočná

1
Galéria Jána Kulicha je jediná súkromná galéria slovenského národného umelca a jediná galéria, kde je možné vidieť sochy, reliéfy, medaily a kresby Jána Kulicha.
2
Dielo národného umelca Jána Kulicha dokumentuje jeho brilantné sochárstvo v obdivuhodnom rozpätí tvorivého záberu od veľkých, pamätníkových tém až k subtílnemu komornému žánru, k medailám a plaketám.
3
Moderná minimalistická architektúra budovy galérie je dôstojne zasadená do centra obce a svieti ako šperk. Rozsiahla záhrada so sochami, starou studňou z 19. storočia a evanjelickým kostolom v susedstve ponúka jedinečnú atmosféru.
Ohlasy návštevníkov

„Kulich bol, je a bude. Vďaka všetkým, ktorí držia jeho pamiatku – pamäť je jediné bohatstvo, ktoré máme. Keď o ňu prídeme, sme naozajstní žobráci.“

Jana a Juraj

„Som milo prekvapená. Sledovala som ako tu zaniká stará budova z môjho detstva a vzniká niečo veľké monumentálne. Netušila som ako veľa pán majster vytvoril diel. Určite ma to obohatilo a rozšírila som si obzor. Som hrdá na tohto rodáka. Určite budem odporúčať ďalej.“

rodina T. z Hradnej

" Ďakujeme, je to obdivuhodné, že sa nezabúda na našich veľkých umelcov. Je jedno, či žili v čase socializmu alebo inokedy. Všetka česť ľuďom, ktorí zozbierali originály diel tohto velikána. Ďakujeme, že sú výzvou aj pre našu mládež.“

(Jožko a Marika Ž.)

„We came here all the way from Switzerland to see this exhibition. What a talented artist Jan Kulich was! We admired his work and how it’s beautiful presented to us. Thank you very much.“ 

(V. + Ch. + H.)

„Škoda, že som neprišiel skôr… Nádhera.

Ján

Novinky

Hudobné šperky minulosti v podaní ENSEMBLE THESAURUS MUSICUM 

20.5.2023 o 18.00 hod. 

Pozri viac

Vzácna návšteva

9.3.2023

Pozri viac

Ema Klinko - šansónový večer

15.10.2022 o 18.00 hod

Pozri viac