gjk pre deti

V Galérii Jána Kulicha myslíme aj na našich mladších návštevníkov. Práve pre nich sme pripravili zaujímavé a tvorivé hry, pri ktorých sa nielen zabavia, ale zároveň získajú vedomosti o tvorbe Jána Kulicha, dejinách slovenského národa, jeho literatúre, kultúre, folklóre a tradíciách.

Hra na detektíva

Hra na detektíva je koncipovaná ako súbor 20 otázok, je časovo neobmedzená a veľmi tvorivá. Je určená pre deti od 9 rokov. Dieťa sa stáva Detektívom Galérie Jána Kulicha po správnom zodpovedaní minimálne 18 otázok, pomocou ktorých získa vedomosti o dejinách slovenského národa, slovenskej literatúry a kultúry a jej predstaviteľov, ako aj o vývine slovenského folklóru a tradícií. Po úspešnom zodpovedaní otázok dieťa získava odmenu: odznak Detektíva Galérie Jána Kulicha.

Hra je vhodná pre deti od 9 do 13 rokov. Vstupné do hry je 2,00 € na dieťa/žiaka. Cena za hru je nezávislá od vstupného do galérie. Hru nie je potrebné si rezervovať dopredu.

Informačný plagát

Hľadanie pokladu

Hľadanie pokladu v Galérii Jána Kulicha je edukačno-tvorivá hra pre deti vo veku od 9 do 11 rokov. Deti súťažia v dvoch družstvách. Pomocou mapy a indícií ukrytých v dielach sochára Jána Kulicha hľadajú ukrytý poklad. Hra je spojená so zaujímavou prednáškou o tvorbe Jána Kulicha. Dieťa tak získa vedomosti o dejinách slovenského národa, slovenskej literatúry a kultúry a jej predstaviteľov, ako aj o slovenskom folklóre a tradíciách.

Hra je vhodná pre deti od 10 do 15 rokov a hrá sa v skupinkách. Minimálny počet detí: 10. Maximálny počet detí: 20. Vstupné do hry je 2,00 € na dieťa/žiaka. Cena za hru je nezávislá od vstupného do galérie. Hru si treba rezervovať minimálne 1 hodinu dopredu e-mailom alebo telefonicky. Vstupné pre 2 dospelých sprevádzajúcich skupinu je voľné.

Informačný plagát →

Je čas na ROZPRÁVKU

Galéria Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine pre teba pripravila čítanie rozprávok od najznámejšieho slovenského rozprávkára Pavla Dobšinského. Nebude to len také obyčajné čítanie. Budeš kresliť a modelovať svoju rozprávkovú postavičku. Farbičky, štetce, ceruzky a plastelína ťa čakajú v galérii 🙂

Čítanie rozprávok sa uskutoční v rámci svetového dňa detí v priestoroch Galérie Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine v piatok 20.11.2015 o 14:00, 16:00 a 18:00. Príď si vypočuť rozprávky. „Dorozprávkovania“ v GJK!

Informačný plagát →