Ohlasy návštevníkov

Prinášame výber vyjadrení návštevníkov Galéria Jána Kulicha:

„Veľmi pekne ďakujeme za krásny umelecký zážitok a poučné rozprávanie, z ktorého sme sa dozvedeli veľa o živote a diele Jána Kulicha.“ (žiaci z Gymnázia v Detve, 14. 3. 2018)

„Škoda, že som neprišiel skôr… Nádhera.“ (Ján, 6. 10. 2017)

„Ďakujeme za krásny zážitok, super prednášku a ďakujeme za naše deti zo SZUŠ – výtvarný ateliér, za veľmi peknú súťaž a možnosť vidieť ich diela u Vás v galérii.“ (Gavernikovci z Bratislavy, 1. 7. 2017)

„Kulich bol, je a bude. Vďaka všetkým, ktorí držia jeho pamiatku – pamäť je jediné bohatstvo, ktoré máme. Keď o ňu prídeme, sme naozajstní žobráci.“ (Jana a Juraj zo Žiaru nad Hronom, 17. 7. 2017)

„Ďakujeme, pekné slová nás potešili a obohatili.“ (dcéra Janka a vnučka Rebeka – 6-mesačná – jej prvá návšteva galérie, 11. 8. 2017)

„Bolo to prekrásne. Ďakujeme veľmi pekne celá rodina. Držíme palce. Pokojné dni prajeme.“ (Geišbergovci – koncert dvoch generácií, 25. 8. 2017)

„We came here all the way from Switzeland to see this exhibition. What a talented artist Jan Kulich was! We admired his work and how it’s beautiful presented to us. Thank you very much.“ (Vanbacek, Chovanec, Husa, 25. 5. 2017)

„Ani sme sa nenazdali, že cestou okolo nás impozantná budova Galérie Jána Kulicha vtiahne do svojich priestorov a poskytne nám nádherný zážitok z umeleckých diel a priblíži pána Kulicha ako veľmi ľudského a nadaného umelca. Veľmi pekne ďakujeme a takýto zážitok prajeme mnohým ďalším.“ (z Banskej Bystrice Elena Šufliarska a z Brezna Anna Javorčeková, 4. 5. 2017)

„Ďakujeme za pútavé rozprávanie o jednom z veľkých umelcov. Prajeme veľa úspechov a veľa návštevníkov. Určite tu nie sme poslednýkrát a tešíme sa na nové expozície.“ (manželia Grófovci z Nitry, 29. 9. 2016)

„Minulosť je návod k zdokonaleniu všetkých našich hriechov, potrebujeme my ju! Ďakujem za zážitok a výklad.“ (Róbert Mikla, 20. 7. 2016)

„It was so wonderful to be here! We hope to be back soon. Beautiful!“ (Marienka Sokol and family, 10. 8. 2016)

„We were very impressed by the author and the Gallery. Very enviching experience. We found out many things about the Slovak culture and traditions. Thank you very much.“ (Vihra, Bulgaria, 12. 7. 2016)

„Ďakujeme za krásne stvárnenie v podobe sôch s medailí hudobnej a ľudovej kultúry v diele J. Kulicha. Súťaž o detektíva galérie je výbornou metódou upevnenia si v pamäti predstavených exponátov. Úspech naďalej.“ (s úctou skupina žiakov z Nadlaku, Rumunsko, 9. 7. 2016)

„Veľké ĎAKUJEME v mene svojom i v mene našich krajanov zo Srbska, Chorvátska, Rumunska, Ukrajiny, Poľska a Maďarska za nádherné pohľady na krásy ľudovej kultúry na Slovensku.“ (animátorka Linda, 9. 7. 2016)

„Statické umenie plné dynamiky, lásky k ľudu i jeho velikánom, plné zdravého ducha. Ďakujem za expozíciu majstrovej rodine i všetkým, ktorí sa o tento stánok zaslúžili. Krásny zážitok. Dnes je 24. 6. – meniny oslavuje Ján. Tak všetok najlepšie do umeleckého neba prajú manželia Peckovci. P.S: Veľká vďaka aj pani sprievodkyni za príjemný výklad a odborné znalosti.“ (24. 6. 2016)

„Som milo prekvapená. Sledovala som ako tu zaniká stará budova z môjho detstva a vzniká niečo veľké monumentálne. Netušila som ako veľa pán majster vyrobil diel. Určite ma to obohatilo a rozšírila som si obzor. Som hrdá na tohto rodáka. Určite budem odporúčať ďalej.“ (Trnkovci z Hradnej, 11. 6. 2016)

„Ďakujem za príjemnú prezentáciu Kulichových diel.“ (študent VŠVU BA, Asen Cvetanov, 17. 5. 2016)

„Ďakujeme za pekný umelecký zážitok a odborný výklad, ktorý zaujal aj deti. Hra na detektíva je super nápad. Sú tu nádherné diela a návštevu galérie odporučíme aj ďalej.“ (Dupyovci, 15. 5. 2016)

„Krásne strávený večer.“ (Ida Rapaičová, 15. 12. 2015)

„Vyhrali sme a našli poklad.“ (Nelka zo ZŠ Hrnčiarska vo Zvolene, 23. 10. 2015)

„Ďakujeme, je to obdivuhodné, že sa nezabúda na našich veľkých umelcov. Je jedno, či žili v čase socializmu alebo inokedy. Všetka česť ľuďom, ktorí zozbierali originály diel tohto velikána. Ďakujeme, že sú výzvou aj pre našu mládež.“ (Jožko a Marika Ždánski, 12. 9. 2015)

„Sme veľmi radi, že na Slovensku máme tiež možnosť vidieť diela nášho sochárskeho velikána.“ (rodina Smutná z Nového mesta nad Váhom, 21. 8. 2015)

„Krásná výstava, tematické zaměření chválím. V Praze bylo vystaveno více, ale takto se mi více líbí. Jedinec lépe vstřebává zážitek. Děkujeme za nápad a realizaci takovéto galerie.“ (Gondovci, Praha, 21. 8. 2015)

„Úžasný rodák, umelec, človek s veľkým Č. Ďakujeme za dielo, ďakujeme, že bol náš.“ (rodina Šulíková, 12. 8. 2015)

„Kiežby aj dnes boli takí poctiví umelci. Umelec vystihol podstatu Slovenska, vyzdvihol aj našich spisovateľov a ich diela, to sa mi veľmi páči.“ (Tatia Petrová – východné Slovensko, 5. 8. 2015)

„Galéria a jej diela sú hodné obdivu. Ďakujeme.“ (Mgr. Iveta Ryčovská, 28. 7. 2015)

„Krásna prezentácia ešte krásnejších diel a tvorby Jána Kulicha, v ktorej je ukrytá pravda a dúšok tajomstva. Ďakujem.“ (p. Ľupták, 24. 7. 2015)

„Som očarená nádherou prekrásneho múzea z tvorby majstra Kulicha a nádherou jeho vytvorených reliéfov a obranou sôch zo života slovenského ľudu. Vďaka za toto dielo a na jeho spomienku.“ (p. Malíková, 21. 7. 2015)