Akcie

STRETNUTIE DVOCH GENERÁCIÍ

Pozývame vás 27. 10. 2018 o 18:00 hod. do Galérie Jána Kulicha na STRETNUTIE DVOCH GENERÁCIÍ, na rozhovory s poéziou o poézii, na čas, v ktorom vám básne interpretované významnou hereckou osobnosťou JURAJOM SARVAŠOM pohladia dušu a s Marcelom PÁLEŠOM dotvoria kontúry slovenskej poézii tu a teraz. Moderuje Barborka ŠPÁNIKOVÁ.

 • sobota 27. 10. 2018 o 18:00 hod.
 • vstupné: 5 €

Informačný plagát →

SLOVAK TANGO

Príďte si zatancovať na slávne evergreeny slovenskej populárnej scény do záhrady Galérie Jána Kulicha dňa 24. 8. 2018 o 19:00 hod. Oblečenie v štýle 30. a 50. rokov 20. storočia je vítané, nie je však podmienkou. Lístky si môžete zakúpiť v predpredaji na stránke Ticketportal.sk alebo v Galérii Jána Kulicha (štvrtok až nedeľa od 10:00 do 18:00).

 • piatok 24. 8. 2018 o 19:00 hod.
 • vstupné: 10 € (na mieste 12 €)

Informačný plagát →

Piknik a koncert v záhrade GJK

Pozývame vás v piatok 20. 7. 2018 od 17:00 na piknik v záhrade Galérie Jána Kulicha, kde vám herec a spevák Ondřej Daniš zahrá piesne vlastné aj zľudovelé, od Toma Waitsa po Nohavicu, od Red Hot Chilli Peppers po Gipsy Kings, od Navarovej po Duchoňa obkľukou cez Bregovića…a samozrejme Jara Filipa a Deža Ursinyho.

Stačí Vám iba deka, plný piknikový kôš (nie je podmienkou) a dobrá nálada 😉

Informačný plagát →

Fotografická súťaž „Vytvor si svojku v GJK“

Ahoj. Som žena. Už ste ma asi videli. Stojím pred Národnou radou v Bratislave. Tam som celá – aj s rukami, nohami. Som tam veľmi pekná. Mohli by ste mi požičať svoje ruky? A nesadnete si vedľa mňa na krátky rozhovor?

Fotografická súťaž „Vytvor si svojku v GJK alebo vytvor zaujímavú foto v GJK s detailom sochy ženy“ je určená pre všetky vekové skupiny. Dotvor soche ruky v rôznorodom geste alebo vytvor so sochou dialóg (daj jej trebárs pusu, polož jej ruku na plece akoby si ju chcel upokojiť a iné).

 • fotografie môžete posielať do 30. 9. 2018

Informačný plagát →

II. ročník výtvarnej súťaže

Galéria Jána Kulicha vyhlasuje II. ročník výtvarnej súťaže na tému „Sloboda je…“. Je určená začínajúcim autorom, ktorí prostredníctvom nej chcú prezentovať svoju tvorbu verejne v galérii. Do súťaže sa môžu zapojiť aj zahraniční Slováci žijúci na území iných štátov v Európe.

 • súťaž sa vyhlasuje 11. 4. 2018
 • uzávierka prijímania prác je 23. 9. 2018
 • vyhodnotenie súťaže prebehne 12. 10. 2018
 • súťaž je určená súťažiacim v štyroch vekových kategóriách (viď podmienky súťaže)

Viac informácií →
Informačný plagát →
Podmienky súťaže →
Vyhodnotenie →

III. ročník literárnej súťaže

Galéria Jána Kulicha vyhlasuje III. ročník literárnej súťaže na tému „Keby som bol/a osobnosťou z našej histórie, tak…“. Je určená začínajúcim autorom, ktorí prostredníctvom súťaže prezentujú svoju tvorbu. Do súťaže sa môžu zapojiť aj zahraniční Slováci žijúci na území iných štátov v Európe.

 • súťaž sa vyhlasuje 12. 4. 2018
 • uzávierka prijímania prác je 23. 9. 2018
 • vyhodnotenie súťaže prebehne 12. 10. 2018
 • súťaž je určená autorom bez vekového obmedzenia

Viac informácií →
Informačný plagát
 →
Podmienky súťaže →
Vyhodnotenie →

Koncert: Geišbergovci

Stretnutie dvoch generácií, prepojené najkrajšou melódiou života – RODINOU – Marián, Martin a Marek Geišbergovci v Galérii Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine.

 • piatok 25. 8. 2017 o 19:00
 • vstupné: 10 € (na mieste 12 €)
 • predaj vstupeniek: ticketportal.sk

Informačný plagát →

Koncert: Róbert Mikla a priatelia

Hudobno-poetický koncert v záhrade Galérie Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine, spojený s predajnou výstavou poézie Róberta Miklu v obrazoch. Jedine v GJK.

 • piatok 14. 7. 2017 o 19:00
 • vstupné: 5 € (predaj pred koncertom na mieste)

Informačný plagát →
Fotogaléria →

Urob si „svojku“ alebo zaujímavú foto v GJK

Galéria Jána Kulicha vyhlasuje 3. ročník fotografickej súťaže pre všetky vekové kategórie Urob si „svojku“ alebo inú zaujímavú fotku v galérii vo Zvolenskej Slatine.

 • súťaž trvá do 12. 10. 2017

Pravidlá súťaže →
Plagát súťaže →

Výtvarná súťaž „Snívalo sa mi…“

Autorská výtvarná súťaž na tému „Snívalo sa mi…“ je určená začínajúcim autorom, ktorí prostredníctvom súťaže chcú prezentovať svoju tvorbu v Galérii Jána Kulicha. Do súťaže sa môžu zapojiť aj Slováci žijúci na území iných štátov v Európe.

Vyhlásenie súťaže: 28. 10. 2016
Uzávierka prijímania prác: 31. 1. 2017
Vyhodnotenie súťaže: marec 2017

Viac informácií →
Vyhodnotenie súťaže →
Informačný plagát →
Podmienky súťaže →

Literárna súťaž „Tóny slova“

Galéria Jána Kulicha vyhlasuje 2. ročník autorskej literárnej súťaže na tému “Tóny slova”, ktorá je určená začínajúcim autorom, ktorí prostredníctvom súťaže prezentujú svoju tvorbu v oblasti hudby. Do súťaže sa môžu zapojiť aj zahraniční Slováci žijúci na území iných štátov v Európe.

Viac informácií →
Informačný materiál + pravidlá súťaže →

Koncert: POCITY – Róbert Mikla a priatelia

Všetkých srdečne pozývame dňa 27. 8. 2016 (sobota) o 20:00 hod. v záhrade Galérie Jána Kulicha na hudobno-poetický koncert pri sviečkach „POCITY – Róbert Mikla a priatelia“. Vstupné je dobrovoľné do klobúka.

TULÁK A PRIATELIA
Vždy, keď sa mi duša zmráka,
starý známy tieň,
vyhlásim sa za tuláka a kam pôjdem, už viem.
V hlave si to poukladám, ľudí poznám stovky,
kde sa najem, prespím,
ľahnem k dobrým do pohovky.
Na tých cestách anjela mám,
vždy na blízku brázdi,
necítim sa viac už tak sám,
za sucha či v daždi.
Opriem sa o seba, oňho tiež smiem,
na daždi slnečno a v nohách zem.
Opriem sa o seba, dýchať mi stačí
a že ste priatelia,
za to Vám vďačím.

Woytech Zenka – Maliar slov
zbierka básní Róberta Miklu

Informačný plagát →
Videopozvánka →
Fotogaléria →

Hudba, jej rezonancie a tvorcovia

V Galérii Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine je od 1. 6. do 18. 12. 2016 nainštalovaný druhý tematický okruh – „Hudba, jej rezonancie a tvorcovia“. Návštevníci majú možnosť zoznámiť sa s ďalšou celoživotnou témou Jána Kulicha v jeho sochárskom a medailérskom diele.

Informačný plagát →
Videoupútavka →

Daj Boh šťastia celej zemi

Všetkých srdečne pozývame do Galérie Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine, kde sa v utorok 15. decembra 2015 o 18:00 hod. uskutoční predvianočný večer s umením Slovenska a sveta pod názvom „Daj Boh šťastia celej zemi“. Predpredaj vstupeniek cez Ticketportal a na OÚ vo Zvolenskej Slatine.

Príďte pookriať nad vianočnou hudbou a poéziou, príďte sa cítiť vianočne.

Viac informácií →
Informačný plagát
 →

(Od)zvonilo slovenským slovám?

Galéria Jána Kulicha vyhlasuje 1. ročník autorskej literárnej súťaže na tému „(Od)zvonilo slovenským slovám?“.

Autorská literárna súťaž na tému „(Od)zvonilo slovenským slovám?“ je určená začínajúcim autorom, ktorí prostredníctvom súťaže prezentujú svoju tvorbu v oblasti poézie, prózy, eseje a dramatických textov. Do súťaže sa môžu zapojiť aj zahraniční Slováci žijúci na území iných štátov v Európe.

Viac informácií →
Podmienky súťaže →
Zborník →

Prieniky do hĺbok skrytého a zjavného zápasu o slovenčinu

Galéria Jána Kulicha uvádza prvé priehrštie literárnych, hudobných a výtvarných skvostov slovenských autorov s reálnou aj digitálnou prezentáciou diel Jána Kulicha viažucich sa k nim, komponované do celistvého obrazu základne našej kultúry, uvedené na záver prvého letného sprístupnenia Galérie Jána Kulicha v deň narodenín Ľudovíta Štúra pod názvom Prieniky do hĺbok skrytého a zjavného zápasu o slovenčinu.

 • štvrtok 29. 10. 2015 o 18:00

Viac informácií →
Plagát akcie →

Urob si „selfie“ so slovenskou osobnosťou

Galéria Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine vyhlasuje fotografickú súťaž „Urob si selfie so slovenskou osobnosťou“ určenú pre všetky vekové kategórie.

 • súťaž trvá do 31. 10. 2015

Viac informácií →
Plagát súťaže →